Haberler - NENE HATUN İLKOKULU

Haberler

Ders Kitaplarının Dağıtımı Yapıldı

2019-2020 eğitim öğretim yılı için bakanlığımızın okulumuza göndermiş olduğu kitaplar, kitap dağıtım komisyonunda görevli öğretmenlerimiz tarafından tüm öğrencilere dağıtıldı. Öğrencilerimizin başarılı bir eğitim öğretim yılı geçirmelerini temenni ediyoruz.

Devamı

2019-2020 Eğitim Öğretim Yılı Başladı

Devamı

Seminer Haftası Etkinliklerinde Cam Boyama Çalışmaları Yaptık

2019-2020 eğitim öğretim yılına hazırlandığımız seminer döneminde öğretmenlerimizin hem yeteneklerini ortaya çıkarabilecekleri, hem de eğlenebilecekleri bir çalışma olan cam boyama çalışması yaptık. Öğretmenlerin keyifli anlar yaşadığı çalışmada becelerilerini sergilerken hatıra olarak yaptıkları çalışmaları da sakladılar.

Devamı

Bugün Yapılan Karne Töreniyle Öğrenciler için Yaz Tatili Başladı

Okulumuzda bugün tüm öğrenciler için büyük bir karne heyecanı vardı. Öğretmenlerinden karnelerini alan öğrenciler tören için bahçede sora olarak bir araya geldi. Okul müdürümüz H. Dilek Keklik'in öğrenciler ve veliler için yaptığı konuşmanın ardından okulumuz yaz tatiline girmiş bulunuyor. Ayrıca turnuvada dereceye giren öğrencilerimiz için madalya töreni de yapılmış oldu. 14 Haziran 2019 cuma günü tatile giren okullar 16 eylül 2019'da açılacak ve yeni eğitim öğretim dönemi başlayacak. Tüm öğrencilerimize iyi tatiller diliyoruz!

Devamı

Bakanımız Ziya Selçuk'tan "Benim için Tatil Demek..." Video Paylaşımı

Milli Eğitim Bakanımız Ziya Selçuk, 2018-2019 eğitim öğretim yılı sonunda tüm öğrencilere iyi tatiller mesajı verirken "Tatil Ne Demek?" isimli bir video da paylaştı, videoyu sizlerle paylaşıyoruz.

Devamı

Velilerimizin Çocuklarla Birlikte Yapabileceği Yaz Etkinlikleri

Milli Eğitim Bakanlığı velilerin yazın öğrencilerle birlikte yapabileceği alternatif etkinlikler yayınladı. Biz de velilerimizle paylaşıyoruz.

Devamı

2-E Sınıfı Piknik Etkinliği Gerçekleştirildi

2-E sınıfı  öğretmeni Elif Soylu, öğrencileri ve velileri ile birlikte 15 Temmuz Şehitleri Millet Bahçesi'nde bir piknik etkinliği gerçekleştirdiler. Yılın yorgunluğunu atan veli ve öğrenciler birlikte keyifli vakit de geçirdiler. Pikniği düzenleyen öğretmenimize ve katılım gösteren veli ve öğrencilerimize teşekkür ediyoruz.

Devamı

Anasınıflarımızdan Yıl Sonu Renkli Karne Süslemeleri Hazırlığı

Anasınıfı şubelerimiz 2018-2019 eğitim öğretim yılının sonuna yaklaştığımız şu günlerde öğrenci gelişim raporları ve karneler için sürpriz süsleme çalışmaları gerçekleştiriyor. Hazırlanan birbirinden renkli çalışmalar cuma günü öğrencileri bekliyor olacak. Hazırlıklarda emeği geçen tüm öğretmenlerimize teşekkür ediyoruz.

Devamı

Esenler İlçe Öğretmenler Korosu Konseri Gerçekleştirildi

Dün akşam Prof. Dr. Adem Baştürk Kültür Merkezi'nde gerçekleştirilen konserde Esenler ilçe öğretmenlerinden oluşan koro sahne aldı. Katılımın yoğun olduğu konsere Esenler Belediye Başkanı Mehmet Tevfik GÖKSU, Esenle Garnizon Komutanı, İstanbul İl Milli Eğitim Müdürü Levent YAZICI, İstanbul İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Levent ÖZİL, Esenler Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürü Atay ERTEM de konseri izleyenler arasındaydı. Farklı yörelerden çeşitli türkü ve şarkıların söylendiği gecede bir zeybek gösterisi de gerçekleştirildi.

Devamı

Ana Sınıfı Öğrencilerimizden Hayal Gücünü Geliştiren Etkinlik

Anasınıfı D şubesi öğrencileri öğretmenleri Fatmanur Kaygısız ile birlikte hem eğitici hem de eğlenceli bir oyun etkinliği gerçekleştirdi. Bir müzik eşliğinde sandalyelerin etrafında dans eden öğrenciler müziğin durduğu anda arkadaşlarının sandalyeler üzerinde çizmeye başladığı resmi devam ettiriyorlar. Bu sayede hem eğlenip hem de hayal güçlerinin gelişimine katkıda bulunuyorlar.

Devamı